Máte nápady, návrhy, pripomienky na vylepšenie stránky…alebo sa len jednoducho chcete s ostatnými podeliť o svoje dojmy zo sveta filatelie? Napíšte svoj postreh.

Administrátor si vyhradzuje právo vylúčiť príspevky ktoré porušujú zásady slušnosti, sú osočujúce alebo iným spôsobom narúšajú zásady korektnej komunikácie.

S ohľadom na množstvo otázok smerujúcich k oceneniu známok, či už nájdených, z pozostalosti, darovaných….dávame do pozornosti príspevok uverejnený na portáli Poštové známky.sk.

Ocenenie známok alebo zbierky je komplikované a prakticky nie je možné ho seriózne urobiť „nadiaľku“. Odporúčame kontaktovať Vám najbližší klub filatelistov a/alebo špecializované filatelistické predajne.
Od 1.2.2014 nebudeme v diskusnom fóre otázky na hodnotu zbierky zverejňovať.

 

25 komentárov

 1. Dobrý deň,
  prosím o dodanie znakových rozdielov 4 TD aršíku A2859 z ČSR II (POFIS).
  Ďakujem

 2. Dobrý deň . Potrebujem pomoc … mám strašne veľa poštových známok od roku 1858… našiel by sa niekto skúsený a poradil mi čo s nimi alebo po prípade sa stretnúť ? Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný zvyšok dňa …

 3. Dobry den . mam zaujimavu zbierku znamok ktoru by som si chcel dat ocenit niekomu kto sa vyzna znamky cca 60 te roky. Vsetky mozne krajiny. Dost vela Ruskych z kozmickou tematikou atd. Prosim len seriozny a uprimny clovek,

 4. Dobrý deň, zdedil som taky stary papierovy album so starymi znamkami. Znamky su tam nalepene takymi malymi priesvitnymi papierikmi. Chcel by som ich presunut do normalmeho albumu. Ako ich mam odlepit, aby nestratili na hodnote? Mam ich len odlepit z albumu a papieriky nechat na znamkach?

 5. Mam starú zbierku známok cca 1500 ks.. Rád by som ju predal jedna sa o známky.. ČSR… Cccp… RO… Pl… Hu… Canada… Australia… Mongolsko… Cuba… Juhoslávia… Bulharsko atd… Chcel by som to predať v celku keby ste niekto mali záujem 0908040556 som z RA

 6. ponúkol mi kamarát z pozostalosti originálnu obálku so známkou /aj s kupónmi/, ktorá začala platiť 20.03., ale on má tento list odoslaný už 19.03.!… je to niečo, čo by sa dalo „speňažiť“???… kamarát bohužiaľ je úplne finančne mimo a preto dúfa, či by si nemohol trošku prilepšiť… chcel by tento list dať na burzu /aj medzinárodnú/, ale nevie ako… môžete poradiť, prípadne pomôcť???…díky za radu…

 7. Tak Vám neviem priatelia, či sa vôbec oplatí čítať a pripomienkovať návrhy dokumentov ZSF. 3 x (slovom – tri) som na základe výzvy pripomienkoval návrhy základných dokumentov ZSF, aj na 2.sneme ZSF v Trenčíne, a čo čítam ? Vo Volebnom poriadku sa článok 5 tvrdohlavo zaťal. Verím, že táto 4. pripomienka ho zlomí a odseky budú konečne číslované ako sa to učí na základnej škole.

 8. V r. 2020 bude 333. výročie Prešovských jatiek. Myslím si, že Prešovské jatky boli veľmi významným medzníkom v našej histórii. Všeky obete boli Slováci, pričom napr. z troch košických mučeníkov, ktorým t. r. bola venovaná známka, Slovákom nebol žiaden.
  Navrhujem preto, aby zástupca ZSF v komisii Slovenskej pošty, š. p. navrhol vydať pri tomto výročí aspoň príležitostný poštový lístok s prítlačou, keď už návrh na vydanie známky je neaktuálny.
  Ďakujem.
  Ing. Ján Urda,
  novinkár KF 53-05 Martin

 9. Vie mi niekto podať informácie o známe Československa, červená, nh 1,50+3,50 Kčs s vyobrazením vojaka a partizána so zástavou a dátumom 11.IV.1945?

 10. Dobrý de

  Ma niekto knihu .. Známky a čaro filatelie ?? Aspoň na požičanie ?

  Veľmi pekne ďakujem

 11. Dobrý deň.
  Chcel by som poprosiť niekoho o radu, mám znamku ktorá je pravdepodobne ešte z čias Rakúsko – Uhorska, je na nej dátum 1898 a hodnota „harmincz filler“. Chcel by som sa o nej dozvedieť niečo viac.
  Bol by tu niekto kto by mi vedel poradiť?
  Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.
  Jaro Mihálik. jerrymihalik@gmail.com

 12. Mam zajem o seriozni vymenu znamek a ostatnich filatelistickych materialu, vymenou dam cokoliv z Brazilie.
  Miroslav Legat,Belo Horizonte, Brazili
  m_legat@hotmail.com

 13. Pozdravuji všechny funkcionáře ZSF. Je mi líto, že v oddíle partnerských webů chybí odkaz na stránky Svazu českých filatelistů, přestože existuje smlouva mezi oběma svazy.
  Kdyby přeci jen napadlo administrátora to napravit, tak odkaz je: http://www.informace-scf.cz
  Předpokládám, že obratem dojde k reciprocitě. Projednám s kolegou Musilem, který to zařídí u nás.
  Dále nám chybí partner, který by na Slovensku zveřejnil výzvu, aby se zájemci o sbírání známek Československa 1945 -1992 a ČR po roce 1993 registrovali na e-mailu fronc@cbox.cz, máme k dispozici pro zájemce čtvrtletník Zpravodaj, kde se dozví mnoho zajímavých informací.

 14. Chcel by som vediet ci zberatelia zbieraju aj clenske znamky, mam dve stvtrocne rok 1933, Cesky orel.

 15. Dobrý deň,
  chcel by som sa odborníkov opýtať na slovenské automatové známky, jedna z nich, údajne v cene 11 Sk je drahá, chcel by som ich vyzbierať, ale odborník nie som a nemám ani atalóg, občas si kúpim na pošte známky, ktoré sa mi páčia alebo sú zaujímavé. Ďakujem.

 16. Chcel by som poradiť .Mám 50ks obálok prvého dňa s príležitostnou pečiatkou , všetky sa týkajú letných olympijských hier v Moskve 1980.
  Chcel by som to predať,ak má niekto záujem ponúknite cenu, alebo Vám môžem poslať podrobné foto do mailu,ak ma budú kontaktovať nejakí záujemci.
  tdirlak@gmail.com

 17. Za posledné tri mesiace som zhodou okolností navštívil tri navzájom neďaleké kluby filatelistov. Vďaka prázdninovému pobytu s vnúčikom na chalupe som využil možnosť a spolu sme išli navštíviť stredne veľký a aktívny klub filatelistov v našom kúpeľnom meste. Klub je známy svojimi vystavovateľskými, organizátorskými aj výtvarnými aktivitami s mládežou a nie raz pripravil aj inauguráciu slovenských poštových známok. Ich filatelisti sa stretávajú v nedeľu predpoludním v nových priestoroch domu dôchodcov, účasť bola dobrá, nechýbala ani kávička pripravená predsedom klubu v kuchynke. Debatovalo sa o všetkom možnom, vymieňali sa a predávali známky, na stoloch bola aj staršia literatúra, mince, a ku podivu chýbali pohľadnice. Novinkár odovzdával „prídel známok“ a na rad došla aj ponuka na pripravovaný výlet či zájazd s dôchodcami. Skrátka príjemne strávený čas pred nedeľným obedom….>>> viac

 18. Dobrý večer,
  chcem sa opýtať či by mi niekto nevedel povedať, kde by sa dali zohnať výsledky z medzinárodnej súťaže Grand Prix de l´exposition WIPA, mám na mysli kompletne výsledky všetkých ročníkov
  vopred ďakujem

 19. Chcel by som upozorniť na skutočnosť že prihláška na 1. Slovensko-Českú výstavu NITRAFILA 2013 na mojom počítači nejde otvoriť. Pritom výstavné propzície sa mi otvorili bez problémov. Problémy z otvorením prihlášky pravdepodobne budú mať aj iní vystavovatelia. Igor B.

 20. Prajem príjemný deň!

  Nebolo by možné medzi partnerské stránky zaradiť i našu stránku Spoločenstva kresťanskej filatelie na Slovensku „www.sv.gabriel.sk“? My vás máme medzi linkami na 1.mieste.
  Ďakujem

  JV.

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment